You are here

پیروزی بر تاریکی

 

 

بسیاری از مسیحیان در سراسر دنیا بلوغ روحانی را تجربه نمی‌کنند. با گذشت زمان حتی محبت اولیه آن‌ها به مسیح نیز کم‌رنگ می‌شود وحتی در مواردی سلامت روحی و جسمی خود را نیز از دست می‌دهند.

ما ایمان داریم که مسیح پاسخ تمام مشکلات است و "حقیقت" مردم را آزاد می‌سازد. اما چرا بسیاری از کسانی که به مسیح ایمان آورده‌اند هنوز با مشکلات روحی مواجه هستند و حتی بعضی به‌دلیل کشمکش با مشکلات از ایمان خود نیز سرد شده‌اند؟ در واقع داشتن زندگی پیروز مسیحی مستلزم کوشش و تلاش فراوان است، در غیر این صورت نتیجۀ حاصله، چیزی جز یک زندگی منفعل مسیحی نیست. در این بین دشمن ما، شیطان نیز بی‌کار نمی‌ایستد و چنان افکار و ایده‌های خود را در ذهن فرد قرار می‌دهد تا او باور کند آن افکار، افکار خودش است.

نیل اندرسون، نویسندۀ کتاب پیروزی بر تاریکی که مدیر یکی از مؤسسات مسیحی است و در رشتۀ تعلیم و تربیت و الهیات مسیحی دارای درجۀ دکترا می‌باشد، به‌عنوان شبان کلیسا و استاد دانشگاه، سال‌ها تجربه کسب کرده است. زمانی که نویسندۀ این کتاب دوره‌های مشاورۀ مسیحی را می‌گذرانید، همسرش را که به‌مدت ۱۵ ماه بر اثر بیماری رنج کشیده بود از دست داد. او اعتراف می‌کند که با وجود آنکه در کلاس‌ها مطالب بسیاری آموخته و در طول خدمت تجربیاتی کسب کرده بود، اما در آن لحظات بحرانی تنها روح خدا به او قوت می‌بخشید و به نیروی تسلی‌دهندۀ الهی توانست با واقعیت کنار بیاید. دکتر اندرسون در رابطه با مشاورۀ مسیحی می‌گوید: «من به‌خوبی می‌دانم این قدرت را ندارم که کسی را آزاد سازم. تنها خدا می‌تواند این کار را انجام دهد. من نمی‌توانم قلب شکسته‌ای را ترمیم کنم، ولی خدا می‌تواند! او تنها مشاور عالی است!...»

دکتر نیل اندرسون بنا بر تجربیات شخصی‌اش در طی سال‌ها، دو کتاب موفق "پیروزی بر تاریکی" و "درهم شکنندۀ اسارت‌ها" را به‌رشتۀ تحریر درآورد.

کتاب پیروزی بر تاریکی که شامل ۱۳ فصل می‌باشد، به بحث در مورد دو موضوع اساسی یعنی شناخت هویت هر فرد مسیحی و بلوغ روحانی او می‌پردازد. در واقع این کتاب به دو بخش تقسیم شده است که نیمۀ اول جایگاه ما در مسیح را بررسی می‌کند. هر فرد مسیحی از همان ابتدا باید صادقانه با آنچه هست روبرو شود و خود را ارزیابی کند. در بخش دوم، نویسنده نبرد روحانی‌ای که در زندگی مسیحی با آن دست به‌گریبان هستیم را به ما خاطر‌نشان می‌سازد و یادآوری می‌کند که تنها به قوت روح‌القدس پیروزی نهایی حاصل می‌شود.

ما نمی‌توانیم زخم‌هایی که در طی سالیان بر روح و جسم‌مان ایجاد شده است را بپوشانیم. مسیح آمده است تا ما را شفا بخشد تا ما نیز بتوانیم در آزادی حاصله، وسیله‌ای باشیم برای آشتی دادن مردم با خدا.

یکی از نکات قوت این کتاب بیان تجربیات شخصی خود دکتر اندرسون می‌باشد. چیزی که بیشتر در اذهان مردم جای می‌گیرد مثال‌های زنده‌ای است از تجربیات افراد، که بیانگر کار خدا در اوج بحران‌های زندگی شخص می‌باشد. همچنین در این کتاب به‌وضوح نشان داده شده که چگونه یک مشاور می‌تواند رابطه‌ای صحیح با شخص مشورت‌گیرنده ایجاد نماید.

در انتها، کتاب راهنما مطالب مهّمِ هر فصل را که برای مطالعۀ گروهی بسیار مناسب می‌باشد به‌صورت خلاصه ارائه می‌دهد و در انتهای هر فصلِ راهنما، دعایی در رابطه با همان موضوع گنجانیده شده است.

خوانندگان عزیز، اگر احساس می‌کنید که از زندگی ایمانی خود راضی نیستید و طالب برکات بیشتری می‌باشید کتاب "پیروزی بر تاریکی" برای شما است. این کتاب دری تازه نیز بر روی افرادی که هنوز قلب خود را به مسیح نداده‌اند، می‌گشاید.

  _____________________________

 

قیمت: ۶ پوند

(به انضمام هزینه پست و بسته‌بندی)

نحوۀ سفارش

آدرس پست الکترونیکی:

publications@elam.com

(لطفاً آدرس پستی خود را در نامه الکترونیکی ذکر کنید)

تلفن اروپا/آسیا: ۹۵۱ ۵۲۰ ۱۴۸۳(۰) ۰۰۴۴

فکس: ۷۰۷ ۴۲۷ ۱۴۸۳(۰) ۰۰۴۴

 

آدرس پستی:

Elam Publications

 P.O.Box 75, Godalming, Surrey, GU8 6YP, UK