You are here

شصت شماره گذشت!

 

به فیض خداوند شصتمین شماره "کلمه" را تقدیم حضورتان می‌کنیم. می‌گویم به فیض خداوند، چون واقعاً محض فیض و یاری او بوده که تابهحال توانسته‌ایم با وجود تمام کمبودها و فراز و نشیب‌ها به انتشار این مجله ادامه دهیم. قبل از هر چیز اجازه می‌خواهم بابت تأخیر در چاپ این شماره از خوانندگان عزیز پوزش بطلبم. تمام سعی و تصمیم ما بر این بود که شمارۀ ویژه کریسمس تا پیش از این ایام منتشر شود و به دست خوانندگان برسد، اما حجم کاری بنده و دیگر دست‌اندرکاران مجله به حدی بود که اگر می‌خواستیم مجله را شتابزده تحویل دهیم، کیفیت مطالب آن آسیب می‌دید. در انتخاب تک تک مقالات "کلمه"، و بلکه تک تک عکس‌ها و جملات و کلمات آن، دقت و وسواس فراوانی به‌خرج داده می‌شود تا حاصل، مجله‌ای وزین و درخورِ جامعه مسیحی ایرانی باشد. طبعاً چنین دقت و وسواسی با توجه به تعداد اندک دست‌اندرکاران مجله و مسئولیت‌های دیگری که هر یک از آنان دارند، مستلزم وقت و توان و هزینه فراوانی است که شاید بیش از آنی است که امکانات فعلی مجله اجازه می‌دهد. بنابراین از خوانندگان عزیز می‌خواهم چنین تأخیرهایی را به بزرگواری خود ببخشند و با پشتیبانی مالی و معنوی از مجله، ادامه کار آن را امکان‌پذیر سازند.

در همین جا، جا دارد از تمام آن عزیزانی که در سال گذشته با احساس مسئولیت در قبال مجله، به طرق مختلف از آن حمایت کرده‌اند صمیمانه تشکر کنم. مجله "کلمه" مجله‌ای است غیرانتفاعی در خدمت مسیحیان ایرانی، که تمام هزینه‌های آن از طریق هدایای کسانی چون شما که برای ایران بار دارند و نسبت به مجله احساس مسئولیت می‌کنند تأمین می‌شود.

و اما مژده‌ای نیز برای خوانندگان داریم و آن این که به‌زودی می‌توانند از طریق وب‌سایت "فیس بوک" به‌طور مستقیم با اکثر نویسندگان مقالات و دست‌اندرکاران مجله در ارتباط باشند. بی‌شک یکی از مهمترین تحولات مربوط به چند سال اخیر، پیدایش وب‌سایت‌های ارتباط جمعی نظیر "فیس‌بوک" و "تویتر" است که ظاهراً در همین یکی دو سال اخیر محبوبیت و رواج چشمگیر پیدا کرده‌اند. چنین وب‌سایت‌هایی وسیلۀ ارتباطی خوبی است برای کسانی که مدت‌ها از هم دور یا بی‌خبر بوده‌اند، و بسیاری از این طریق با دوستان و آشنایان و بستگان‌شان در ارتباطند. بنابراین فکر کردیم حیف است که خوانندگان "کلمه" از چنین امکانی بی‌بهره بمانند، به‌ویژه آنکه می‌توانند از این طریق سؤالات یا نظرات‌شان را مستقیماً به نویسندگان مجله، و نیز به دیگر خوانندگان کلمه، منتقل کنند. صفحۀ "کلمه" در "فیس بوک" بیشتر حالت خودمانی خواهد داشت، و اکثر تحولات روزمره مربوط به تهیه مجله، گاه به همراه عکس و بعضاً فیلم، با علاقمندان در میان گذاشته خواهد شد. از عموم دوستداران مجله دعوت می‌شود با افزودن "کلمه" به جمع دوستان خود، با مجلۀ خودشان در ارتباط باشند.

اکنون که به سرمقالۀ ویژۀ کریسمس سال گذشته نگاه می‌کنم، می‌بینم سال ۲۰۰۹ بسیار بهتر از آنی از آب درآمد که اکثر تحلیل‌گران انتظار داشتند. بحران مالی و اقتصادی گویا رفته رفته در حال بهبود است و از شدت نگرانی‌ها تا اندازه‌ای کاسته شده است. در سال ۲۰۱۰ نیز خود را به دستان توانای خدایی می‌سپریم که هیچ بحران اقتصادی‌ای نیست که او از آن بزرگ‌تر نباشد. تولد منجی عالم و فرا رسیدن سال جدید میلادی بر همگی شما عزیزان مبارک!