You are here

رازگاهان

 

همۀ ما نیازمندیم تا هر روز گامی فراتر به‌سوی خدا برداریم. برای این کار، یکی از بهترین روش‌ها آن است که روزانه به مطالعۀ کلام خدا و تفکر دربارۀ آن بپردازیم. این روش نزد مسیحیان به "رازگاهان" مشهور است. به همین سبب نیز این نام برای این کتاب برگزیده شده ‌است.

کتاب "رازگاهان" مجموعه‌ای است از آیات کلام خدا. همانطور که می‌دانیم تنها منشا‌ء و سرچشمۀ ایمان حقیقی، کتاب‌مقدس و کلام خداست. یکی از راه‌های درک کلام، مطالعۀ آن و اندیشۀ روزانۀ بر حقایق است. کتاب "رازگاهان" مجموعه‌ای شامل این نوشته‌هاست که با مثال‌ها و داستان‌های مختلف ما را بر این وامی‌دارد که در مورد آیات مختلف تعمق کنیم.

وقتی به زندگی عیسی‌ مسیح و تعلیمات او نظر می‌اندازیم، متوجه می‌شویم که او برای ورود به دنیای شنوندگان خود، از مثال‌ها و داستان‌های واقعی و روزمرۀ مردم آن زمان استفاده می‌کرد. درنتیجه، شاگردان درک واضحی از تعالیم او داشتند و معانی تعلیمات عمیق را به این وسیله درک می‌کردند. پرواضح است که در طول خدمت مسیح، این داستان‌ها و وقایع کمک شایانی برای رشد ایمان شاگردان بود و تا به امروز نیز پیروان آن استاد در لابلای این داستان‌ها دروس روحانی بسیاری می‌آموزند.

کتاب "رازگاهان" اثری است از یک مرد خدا که به‌خاطر ایمان مسیحی‌اش، سال‌ها در زندان کمونیست تحت شکنجه بسر برده‌ است. نویسنده، کشیش "ریچارد وورمبراند" چهارده سال از عمر خود را در زندان سپری نمود و به‌خاطر نام مسیح متحمل رنج و زحمت زیادی شده ‌است. از آثار به‌یاد ماندنی او می‌توان به کتاب "زیر زمینی خدا" اشاره کرد که این کتاب نیز به زبان فارسی ترجمه شده ‌است.

هر صفحۀ این کتاب را که ورق می‌زنیم متوجه می‌شویم که این کتاب نمایانگر عشق این انسان جان‌باخته، به خدا و خلق اوست. او از هم‌سلولی‌هایش سخن می‌گوید، از ایمان و بی‌ایمانی‌شان، از امید و ناامیدی‌شان، از شادی‌ها و غم‌هایشان، از حالات روحی‌شان. مطالعۀ این واقعیت‌ها، گاهی اشک از چشمان جاری می‌کند و گاهی لبخند شادی بر لبان پدید می‌آورد. براستی که با خواندن این کتاب پرارزش، محبت خدا و انعکاس آن را در زندگی و تجربیات انسان‌ها می‌بینیم.

در کتاب "رازگاهان"، با مطالعۀ پدیده‌ها و داستان‌های واقعی که هر کدام به‌صورتی شیوا به قلم کشیده شده است، متوجه می‌شویم که نویسنده از چشم‌انداز زندگی زمینیِ محدود خود به موضوعات نمی‌نگرد، بلکه تمام تجربیات خود را در پرتو مهر و محبت الهی می‌نگرد.

در زندگی روزمرۀ ما که با فریادهای انسان‌های دردمند، اشک رنجدیدگان، و بسیاری از فریاد‌های دیگر احاطه شده است انعکاس صدای خداست که می‌‌تواند زندگی ما را منور کند و به آن معنا بخشد. در کتاب "رازگاهان" می‌توانیم صدای خدا را در غالب هریک از داستان‌ها و تجربیات انسان‌ها، مشاهده کرد. نوشته‌ها و داستان‌های کتاب "رازگاهان" می‌تواند شبیه به دانه‌ای باشد که قدرت رشد دارد و خواندن این کتاب، می‌تواند اثر عمیقی را بر زندگی روحانی افرادی بگذارد که مایلند صدای خداوند را بشنوند، به‌شرط آنکه هر روز یک صفحه از کتاب را با انتظار بخوانند؛ با انتظار دیدن حقیقت، با انتظار شنیدن صدای خداوند و با انتظار کسب نیروی روحانی.

با خواندن کتاب "رازگاهان" می‌توانیم در مقابل چشمان خود، سرمشق‌های باشکوهی از ایمان استوار مرد خدایی را ببینیم که می‌داند به چه کسی ایمان آورده‌ است. به خدای سرمدی، خالق آسمان و زمین که به ما این مژده را می‌دهد که در هر شرایطی می‌توان تماماً به او تکیه کرد، و ما را تشویق می‌کند که منتهای کوشش‌مان را برای به‌جا آوردن آنچه که او حکم کرده‌ است به‌کار بریم.

صفحات این کتاب به تعداد روزهای سال است. از این‌رو هر روز می‌توانیم با خواندن یک صفحۀ آن، روز خود را با کلام خدا شروع کنیم.

ترجمۀ این کتاب، به زبان بسیار ساده و روان و قابل فهم صورت گرفته و پس از سال‌ها انتظار این کتاب پرارزش به زبان فارسی نیز در دسترس علاقه‌مندان می‌باشد. مطالعۀ این کتاب را به خوانندگان عزیز توصیه می‌کنیم.

 

_______________________

 

قیمت: ۵/۴ پوند

(به انضمام هزینه پست و بسته‌بندی)

نحوۀ سفارش

آدرس پست الکترونیکی:

publications@elam.com

(لطفاً آدرس پستی خود را در نامه الکترونیکی ذکر کنید)

تلفن اروپا/آسیا: ۹۵۱ ۵۲۰ ۱۴۸۳ ۰۰۴۴

فکس: ۷۰۷ ۴۲۷ ۱۴۸۳ ۰۰۴۴

آدرس پستی:

Elam Publications

 P.O.Box 75, Godalming, Surrey, GU8 6YP, UK