You are here

تولد کلمه

مسیحیان گرامی، مدت مدیدی بود که آرزو داشتم مجلۀ کوچکی منتشر کنیم‌. خوشحالم که سرانجام خداوند توفیق عطا کرد و این آرزو جامۀ تحقق پوشید. در آغاز کاریم‌؛ کاستی‌ها خواهد بود؛ اما دعا می‌کنیم که خداوند "دو نان و پنج ماهی‌" ما را برکت بدهد. دل‌مان می‌خواهد که این مجله را متعلق به خود بدانید و به ما کمک کنید تا آن را بهبود ببخشیم‌.

مهم است بدانید که هدف ما از انتشار این مجله چیست‌. مهم‌ترین هدف ما، بنای روحانی مسیحیان است‌. به همین منظور، همانطور که ملاحظه خواهید کرد، مقالات بنا کننده‌، مقالات تفسیری و مباحث الهیاتی در نظر گرفته‌ایم‌. مطالبی هم در مورد علم از دیدگاه مسیحیت خواهیم داشت‌. در کنار همۀ اینها، مطالب کوتاهی که باعث افزایش دانش و آگاهی روحانی مسیحیان باشد، منتشر خواهیم نمود. بخشی نیز به اخبار مسیحیت در نقاط مختلف جهان اختصاص خواهد یافت‌. در شماره‌های آینده‌، مقالات فرهنگی نیز خواهیم داشت‌.

توجه داشته باشید که این مجله تبلیغ کننده و منعکس کنندۀ عقاید کلیسا یا فرقۀ خاصی نیست‌. تلاش ما این است که مجله متعلق به همۀ کلیساها باشد. آرزو داریم این مجله وسیلۀ ارتباط و نزدیکی و اتحاد همۀ مسیحیان باشد. از یاد نبریم که به فرمودۀ مسیح‌، تنها عاملی که به غیر مسیحیان نشان می‌دهد که ما شاگردان و پیروان او هستیم‌، محبت ما نسبت به یکدیگر است‌، یعنی اینکه چقدر یکدیگر را دوست داریم‌، قبول داریم و حاضریم به‌خاطر یکدیگر از حق خود بگذریم‌. شاید این مجله قدم کوچکی در این راه طولانی باشد.

برای شروع‌، در نظر داریم مجله را دو ماه یکبار منتشر کنیم‌. اما در آینده خواهیم کوشید آن را ماهی یکبار در اختیارتان قرار دهیم‌. اما خوشحالیم که شمارۀ اول درست بعد از نوروز زیبا و پیش از عید پرشکوه قیام منتشر می‌شود. پس نوروزتان را تبریک می‌گویم و عید قیام مبارکی برای‌تان آرزو می‌کنم‌.

خداوند سال جدید را برکت دهد

«تو زمین را سیراب می‌سازی و آن را حاصلخیز می‌کنی‌. با رودخانه‌های پرآب‌، زمین را برای انسان بارور می‌سازی تا از محصولاتش استفاده کند. شیارهای آن را سیراب می‌کنی و بلندی‌هایش را هموار می‌سازی‌. باران بر زمین می‌بارانی تا نباتات برویند. با برکات خود زمین را می‌آرایی‌؛ جهان از نعمت‌های تو لبریز است‌. چراگاه‌ها و تپه‌ها پر از گله‌های گاو و گوسفند است‌؛ وادی‌ها سرشار از غله می‌باشد؛ تمام جهان بانگ شادی برمی‌آورد و سرود می‌خواند!»

(مزمور ۶۵:‏۹-۱۳ ترجمۀ تفسیری‌)