آموزش الهیات به‌روش مکاتبه‌ای

 
 

بسیار خوشوقتیم به اطلاعتان برسانیم که مؤسسه ایلام برای تعلیم و تربیت مسیحیان دوره‌های مکاتبه‌ای و ویدیویی را در سطوح مختلف در دسترس مسیحیان قرار می‌دهد.

دوره‌های مکاتبه‌ای

دوره‌های مکاتبه‌ای مؤسسه ایلام، دروس دانشگاه گلوبال است که به زبان فارسی ترجمه شده و در اختیار ایمانداران قرار داده می‌شود. در صورت گذراندن با موفقیت این دوره‌ها، گواهینامه‌های رسمی این سه سطح از دانشگاه گلوبال (آی‌سی‌آی) تقدیم دانشجویان خواهد شد. این دوره‌ها به شرح زیر ارائه می‌گردد.

۱-‏‏‏‏ دورۀ زندگی مسیحی

سطح اول یا سطح مقدماتی، شامل هجده کتاب می‌باشد. نام این دوره «زندگی مسیحی» است. در این دوره، تمامی اصول اعتقادات مسیحی، نحوۀ مطالعه و درک کتاب‌مقدس، روش درست زندگی مسیحی، و نحوۀ انجام خدمات مختلف مسیحی و کلیسایی تشریح شده است. این دوره برای کسانی که در سال‌های اول ایمان خود می‌باشند، و می‌خواهند در زندگی جدید خود رشد کنند، بسیار مفید است. دانشجویان بعد از مطالعۀ هر کتاب، آزمونی را خواهند گذرانید.

۲-‏‏‏‏ دورۀ خدمت مسیحی

سطح دوم یا سطح متوسط نیز شامل هجده کتاب می‌باشد. نام این دوره «خدمت مسیحی» است. در این دوره، تعالیم و آموزه‌های کتاب‌مقدس و مسیحیت پروتستان به‌طور عمیق‌تر مورد بررسی و کاوش قرار گرفته است. در ضمن، خدمات مختلف کلیسایی، نظیر فن موعظه، تعلیم، بشارت، و مدیریت کلیسایی بررسی شده است. هر کتاب این دوره یک واحد درسی محسوب می‌شود. این دوره، برای کسانی که اطلاعات مربوط به سطح اول را دارند و مایلند وارد خدمات کلیسایی گردند، اما وقت گذراندن سطح دانشگاهی را ندارند، بسیار مناسب می‌باشد. دانشجویان می‌توانند این دوره را به صورت رسمی  (یعنی با گذراندن امتحان رسمی) و یا به صورت غیر رسمی مطالعه کنند و از آن بهرۀ کافی ببرند. تعدادی از ویدیو‌های مربوط به دروس این دوره آماده می‌باشند و می‌توانند در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرند. دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند این ویدیو‌ها را خریداری کرده، به همراه کتاب‌های درسی مورد استفاده قرار دهند.

۳-‏‏‏‏ سطح دانشگاهی

سطح سوم یا سطح دانشگاهی را داوطلبین می‌توانند در رشته «کتاب‌مقدس و الهیات» در مقاطع مختلف بگذرانند. مقطع فوق دیپلم برای آنانی که فرصت کافی برای مطالعه کامل دروس سطح دانشگاهی ندارند می‌باشد، این مقطع دانش کافی برای خدمت کلیسا را در اختیار ایشان قرار می‌دهد (۶۶ واحد درسی). مقطع لیسانس دروس این سطح طبیعتاً حجیم است و برای مطالعۀ آن باید وقت کافی در طول هفته اختصاص داد (۱۲۸ واحد درسی). مقطع لیسانس دوم داوطلبینی که قبلاً در هر رشته‌ای دارای مدرک لیسانس می‌باشند، می‌توانند لیسانس دوم را در این رشته اخذ نمایند (۵۰ واحد درسی). دانشجویانی که دارای هر نوع مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم می‌باشند حتماً باید یک کپی از آخرین مدرک تحصیلی (ترجمه ‌شده به انگلیسی) خود را به مؤسسه ایلام ارسال دارند.

 

 قابل توجه دانشجویان داخل ایران

در حال حاضر برای دانشجویان داخل ایران فقط مطالعه دروس سطح دوم امکان‌پذیر می‌باشد.

  

علاقه‌مندان می‌توانند فرم ثبت‌نام را پر کنند و از طریق ای‌میل، فکس و یا پست برای ما بفرستند. 

 

برای ذخیرۀ فرم ثبت‌نام با فرمت Word لطفاً اینجا کلیک کنید.

 برای ذخیرۀ فرم ثبت‌نام با فرمت PDF لطفاً اینجا کلیک کنید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر، با نشانی زیر تماس حاصل فرمایید:

ELAM MINISTRIES

5 P.O. Box 7

 GODALMING

 GU8 6YP ENGLAND

 تلفن اروپا/آسیا: ۹۶۰ ۵۲۰ ۱۴۸۳ ۰۰۴۴

فکس: ۷۰۷ ۴۲۷ ۱۴۸۳ ۰۰۴۴

correspondence@elam.com

 

برای دریافت برنامۀ آکروبات لطفاً اینجا کلیک کنید.